BICYBO, Klub Bicyklové Brno

Na úvodní stranu | Napište nám | Mapa serveru | Tisk článku

Hledej na serveru

Novinky e-mailem


Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Anketa

Nejraději využívám k přesunu na kole:

Ukázat výsledky

Naši partneři

Aktuality

14.03.2019

SEDM STUDÁNEK

23. březen (sobota)

Tradiční jarní vyjíždka do okolí Moravského krasu za objevováním a symbolickým otevíráním studánek.

Letos konaná již potřicáté!

Jako vždy proběhne řízená degustace pramenitých vod a závěrečná neřízená ochutnávka jiných moků.
------------------------------
A jak bylo?
Dvanáct cyklistických kousků se sešlo na konečné v brněnských Obřanech. Vzpomněli jsme již třicáté opakování této akce. Jeli jsme po stopách jednoho ze zakladatelů této krásné jarní vyjížďky, který již bohužel není mezi námi. U druhé navštívené studánky jsme mu vzdali hold a napili se konečně z vyvěrajícího pramene. První Marcelčin, který jsme navštívili zkraje vyjížďky u Svitavy, již několik let nemá co nabídnout. U třetího pramene Leoše Janáčka byl proveden společný přípitek všech zůčastněných. Opětovné stoupání za hájenkou nás dovedlo ke studánce Pro Silva. Řícmanické arboretum skýtá krásnou studánkou Prosba Lesa. Ani touhle jsme nepohrdly, s ochutnávkou studeného pramene osvěžující vody.
U dalšího z pramenu již několik let také nevyvěrá voda a je hodně vyschlý. Určitě si domyslíte jeho název, Srnčí studánka pod Babicemi.
Slunečné odpoledne nás potkalo na zahrádce v Obecní hospodě v Babicích. Řízečkový víkend nalákal hodně strávníků, tak se na nás pár minut nedostalo místo k sezení nejen uvnitř, ale i na zahrádce, která vybízela k slunečnému posezení. Vše dopadlo nakonec dobře a my mohli pokračovat na Alexandrovu rozhlednu.
Medvědí česnek, Podléška jarní, výhled z Alexandrovi rozhledny. Tohle vše bylo k dipozici i s jarní indegriencí k natrhání do batohu. Byla to nepřehlednutá pláň zelených voňavých lístků pod vrcholem.
Jantarová stezka dopřávající pěkné výhledy nad Adamovském údolí s následujícími pěknými pohodovými sjezdy bílovických lesů Lišky Bystroušky. Ochutnávka Slavkovského zrzavého moku a slunění se pod jarním sluncem místní cukrárny. Obřanská konečná byla opravdu už konečnou této krásně vydařené akce.
Tak ahoj na jednatřicátém setkání sedmy studánek!


všechny aktuality

Copyright © 2004-2004 BICYBO, Klub Bicyklové Brno. Všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebGet © IT STUDIO s.r.o., 2004-2005